Компанія “Форест Технолоджі” підтримала реалізацію майданчику для відпочинку у м. Малин. З’єднуючи центральний парк та головну площу міста, його адміністративні будівлі, магазини, майданчик наразі слугує місцем зустрічі та відпочинку.
Команда архітекторів спробувала визначити, які сенси місцеві жителі вкладають у вулицю, на якій реалізували проект, з чим вона символізується, асоціюється. Створили опитування, анкетували людей онлайн та офлайн, переглядали відео з камер. Виявилося, що місце має помітну контрастність у залежності від годин дня. Вдень тут гуляють батьки з дітьми, приходять покататися на іграшкових машинках. Працює дитяча бібліотека, пошта, кафе. Поруч є дерев’яні хатинки, котрі можна орендувати, наприклад, під підприємництво. Ввечері тут вже не так затишно – є доступ до алкогольного ларьку, але відсутні будь які альтернативні активності. Також на вулиці немає лавок для того, щоб просто посидіти.
Міська влада ще розробляє проект капітальної реконструкції вулиці Кривенчука, а БУР разом з Соціальна Майстерня WoodLuck вирішили використати потенціал вулиці та змінити уявлення про цей пішохідний простір вже зараз. Ми вирішили втілити тут креативне втручання – створити дві стаціонарні платформи, тумби для сидіння та буккросингу, портативні мобільні лавки та кольорову навігацію, яка поєднає всі елементи у єдину композицію. Через такі експерименти ми хочемо виявити наскільки фізична зміна середовища впливає на свідомість, відповідальність, самоорганізацію громадськості; виявити найдоцільніші рішення перед реконструкцією, щоб позитивно вплинути на довгострокові зміни у місті. Чи будуть місцеві люди ставити лавки у холод і проводити час за читанням книги чи грою в шахи? Чи артисти зсуватимуть меблі і, формуючи міні-амфітеатри, гратимуть свою музику та вистави? Чи піклуватимуться про майно, яке, по суті, “захищене” лише камерами нагляду? Чи захочуть місцеві підприємці та майстри відкривати свою діяльність і наповнювати вулицю новими смислами та можливостями? Для прикладу, місцеве безалкогольне кафе «Caramel» планує зробити терасу та влаштовувати вечірні кінопокази, проектуючи відео на стіну дитячої бібліотеки.
Звичайно, для реалізації задумів нам знадобилося дерево. І круто, що компанія Forest Technology, багато працівників якої проживають у Малині, і яка входить до холдингу “Ефективні інвестиції” радо відгукнулася на пропозицію партнерства і надала необхідні деревоматеріали для створення цього громадського простору для міста та його мешканців! Віримо, що така співпраця піде на користь усій громаді міста, а малинчани радітимуть новому простору, створеному волонтерами з усієї України та світу за підтримки місцевого бізнесу!