МВЦ «Музей Києва» разом з меценатом Ігорем Ліскі відкрили головний виставковий проєкт грудня – «Різдвяні історії Києва»

23.12.2021

Музей Києва за підтримки українського бізнесмена Ігоря Ліскі презентував унікальну виставку, на якій можна перейнятися духом Різдва минулого сторіччя. Завітавши у Музей, відвідувачі побачать близько тисячі ексклюзивних і колекційних експонатів, які розповідають історії життя киян різних епох та створюють незабутню атмосферу різдвяно-новорічного дива.

Серед найцікавіших експонатів: оригінальні вітальні листівки місцевого та закордонного виробництва, колекція ялинкових іграшок та Дідів Морозів, унікальна Віфлеємська зірка та багато колекційних ялинкових прикрас. Протягом всього часу роботи виставки у музеї можна буде відвідати екскурсії та тематичні майстер-класи, які дозволять повністю зануритися в атмосферу старого Києва.

З нагоди відкриття було організовано прес-конференцію за участі генеральної директорки МВЦ «Музей історії міста Києва» Тетяни Костенко, голови наглядової ради EFIGroup, співзасновника Українського інституту майбутнього, мецената Ігоря Ліскі, дизайнерки Наталі Сергєєвої та музейної кураторки виставки Ольги Друг.

 «Різдвяні історії Києва» стали можливими завдяки реалізації ідеї відомої дизайнерки Наталії Сергєєвої та українського бізнесмена та мецената Ігоря Ліскі. Іноді здається, що золота доба меценатів минула, однак ця виставка засвідчує, що це не так. Ми і зараз маємо яскраві приклади. Та для мене особисто набагато важливіше, коли ми розпочинаємо традицію довготривалої співпраці з таких проєктів. Маленькими кроками йдемо до великої мети – створити глобальну хвилю українського меценатства. Вірю, що ми разом створюємо майбутнє, у якому є місце музею, повазі до історії та прекрасного», – наголосила Тетяна Костенко, генеральна директорка МВЦ «Музей історії міста Києва».

Учасники прес-конференції обговорили потребу відновлення традиції меценатства та партнерства у культурній галузі. Головною метою такої співпраці назвали турботу про майбутні покоління.

«У цей непростий час глобальних змін кожному з нас хочеться розуміти заради чого ми живемо. Зазвичай Різдво та новорічні свята це час підведення підсумків та зведення нових планів. Звісно, це родинні свята, під час яких хочеться робити велике добро. Для мене виставка є проявом родинної турботи, яка об’єднує минуле, сучасне і дозволяє будувати майбутнє. Хочеться заснувати традицію відвідування музеїв родиною, разом з дітьми та друзями аби відроджувати сімейні цінності. Киянам є чим пишатися: неймовірними традиціями, духом меценатства і можливістю ділитися добром», – розповів меценат виставки Ігор Ліскі.

Також для гостей заходу Ольга Друг провела кураторську екскурсію, підкресливши важливість збереження традицій благодійництва та виховання майбутніх поколінь. Дизайнерка та декораторка Наталя Сергєєва провела для гостей заходу майстер-клас із виготовлення новорічної листівки.

«Діти лише через творчість та розуміння прекрасного і традицій здатні відкривати власні можливості, розвивати внутрішній потенціал. Кожен подарунок та листівка зроблені власними руками це велика цінність, яку діти з великою любов’ю зможуть подарувати найдорожчим у своєму житті людям. Ця виставка, перш за все, несе знання, яке стимулює тебе створювати щось нове. Наш маленький вклад у цей глобальний процес полягає у відкритті виставці чудової майже домашньої виставки, куди прийти може кожен», – поділилася Наталія Сергєєва.

Виставка «Різдвяні історії Києва» працюватиме з 24 грудня 2021 по 19 січня 2022 року включно. Завітати на майстер-класи можна за попереднім записом на сайті Музею історії Києва.