EFI Group може інвестувати понад $230 млн в заводи на Черкащині

11.08.2023

Компанія EFI Group розглядає можливості залучення інвестицій на створення двох нових підприємств в місті Сміла Черкаської області, капіталовкладення на реалізації проєктів складуть від 230-250 млн доларів. Такі плани озвучив директор з розвитку EFI Group Сергій Пінькас під час зустрічі із керівництвом регіону та представниками бізнесу.

У Черкасах відбулась конференція “Зустріч керівництва USAID Конкурентоспроможна економіка України з керівництвом Черкаської обласної військово-цивільної адміністрації”. Захід об’єднав представників “Агентства Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку” (USAID), бізнесу і влади для обговорення стратегічних кроків щодо розвитку регіону та інвестицій в Черкащину.

Серед учасників біли начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, віцеміністр економіки Литовської республіки Еріка Курочкіна, радник з розвитку сфер виробництва та сервісів Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України” Олексій Кушнір, директор з розвитку ЕФІ-груп Сергій Пінькас та інші.

В ході зустрічі начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, наголосив на важливості розвитку тилової економіки та сприяння міжнародних партнерів для розвитку підприємств області.

“Частина – щодо виходу на нові ринки, інші – в масштабуванні своїх експортних можливостей та пошуку нових партнерів і грантів для розвитку”, – пояснив начальник ОВА.

Своєю чергою директор з розвитку EFI Group Сергій Пінькас наголосив на практичному досвіді розвитку регіонів через інвестиційне партнерство. Він поділився успішними інвестиційними проєктами компанії, які вже дали позитивні результати. Окрім цього, Сергій Пінькас відзначив, що Черкаська область стає ключовим напрямком для інвестицій з боку EFI Group, завдяки потужному інвестиційному клімату та партнерським відносинам з місцевою владою.

Однією з цікавих ініціатив, що були представлені Сергієм Пінькасом, є плани компанії створити два інвестиційні проєкти, в які планується залучити 230-250 мільйонів доларів. Це велика можливість для розвитку регіону та створення нових робочих місць.

“Це унікальний проєкт для України, такого в Україні ще немає. Два заводи можуть бути розміщені на території 45 га. Створенням інфраструктури для індустріального та бізнес-парків у м. Сміла – 20 га”, – сказав директор з розвитку EFI Group.

Сергій Пінькас також підкреслив, що такий великий бізнес мотивуватиме підприємців регіону розвивати свої потужності та створювати нові компанії. Він також додав, що нові компанії можуть бути розміщені на території індустріального парку.

“Два наших заводи забезпечать роботою ще близько 50-70 підприємств регіону додатковою роботою – це суміжне споживання і гроші, які залишаться в регіоні. Це також сприятиме і буде підтримкою розвитку ММСБ регіону через співпрацю з нами”, – наголосив Сергій Пінькас.

Питання грантів для малого та середнього бізнесу, інвестиційних можливостей та стратегії розвитку Черкащини взяли центральне місце в обговореннях. Особлива увага була приділена темі демографічної кризи, яка стоїть перед Україною.

Зустріч представників USAID та Черкаської обласної адміністрації виявилася важливою платформою для плідної дискусії та обговорення ключових аспектів регіонального розвитку та інвестиційних можливостей. Спільними зусиллями між владою, підприємствами та міжнародними організаціями, ми прагнемо досягти сталого та успішного майбутнього для Черкащини. Висловлюючи сподівання на продуктивну співпрацю з громадою та місцевою владою, ми розраховуємо на плідне партнерство з малим та середнім бізнесом, яке сприятиме подальшому просуванню розвитку регіону.