Команда українських розробників сертифікувала лінію з виробництва екопакування у ЄС

10.11.2021

Команда українських розробників сертифікувала лінію з виробництва екопакування у ЄС. Даний сертифікат підтверджує, що 100% українська інноваційна технологічна розробка — лінія виробів литої тари SEM Tech — повністю відповідає стандартам та може бути експортована у країни ЄС. Українська технологія для виробництва екологічно безпечного пакування харчових продуктів з відновлюваної сировини, попри світовий економічний спад викликаний коронакризою, отримала великий попит на вітчизняному та вже очікується споживачами на міжнародному ринку. 

Світовий тренд до екологічної свідомості наразі підтримують мало не всі країни у світі. Ще 10 років тому екологічні ініціативи несли переважно інформаційний характер. Проте останнім часом все більше країн створюють суворі законодавчі акти, які майже повністю виключають виготовлення продуктів швидкого вжитку із пластику.  Адже понад 90% всього виробленого пластику ніколи не перероблялося.

Створення екологічно чистого пакування — одне з найважливіших завдань для команди українського стартапу Sem Technology. Спеціалісти компанії зосередили зусилля на розробці комплексних технологічних рішень та виготовлення обладнання для екопакування. Розробники Sem Technology створили інноваційну виробничу лінію, яка базується на вітчизняній технології. Наразі компанія проходить багаторівневу сертифікацію для поставки продукції у провідні країни світу.

Пакування у тару з відновлюваної сировини, окрім популярності на внутрішньому ринку та за кордоном, в найближчі декілька років стане обов’язковим. Саме тому українська компанія розробила якісно новий продукт для глобального ринку. Зокрема виробнича лінія SEM Tech FT-6000 отримала європейський сертифікат на відповідність технічним вимогам ЄС. Даний сертифікат підтверджує повну відповідність стандартам енергоефективності, безпеки праці та електробезпеки.

«Ми вважаємо це великим успіхом для вітчизняного бізнесу, адже інноваційна технологічна розробка є 100% українською. Прийшов час змінювати імідж нашої держави у світі завдяки технологіям та продуктам високої якості. Отримання європейського сертифіката дає стартапу «зелене світло» для експорту технологій та обладнання до Європи. Завдяки цьому європейський споживач отримає унікальне рішення екологічно безпечного пакування», — поділився Сергій Рудковський, CEO компанії Sem Technology.

Першу інноваційну лінію виробів з литої тари (пульперкартону) компанія створила у 2020-му році. Попри світовий економічний спад, викликаний коронакризою, українська технологія мала великий попит серед провідних гравців ринку. Наступну лінію з екологічного пакування компанія планує запустити до кінця 2021-го року.

Виробнича лінія працює на відновлюваній сировині — макулатурі. Завдяки строгому контролю якості та безпечності процесів виробництва готовий продукт є еталонним пакуванням навіть для харчових продуктів. Водночас робота технології здійснює мінімальний вплив на навколишнє середовище. Основні елементи лінії було виготовлено вітчизняними машинобудівниками. Високий рівень автоматизації виробництва забезпечили українські системні інтегратори.

Компанія Sem Technology спеціалізується також на виробництві пресформ для екологічно чистого пакування.

Нагадаємо, що у 2020-му році SEM Technology перемогла у міжнародному конкурсі PAP-FOR Awards у номінації “Інноваційне рішення в області виробництва обладнання”.