Розпочав роботу Київський волонтерський штаб із протидії COVID-19

28.03.2020

У столиці України розпочав роботу Київський волонтерський штаб, головна мета якого – об’єднати зусилля влади, бізнесу та небайдужих громадян для протидії епідемії коронавірусу. Головним координатором штабу є Ігор Ліскі, голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції», а співкоординатором – Максим Бахматов, радник міського голови Києва. Організація співпрацює з Єдиним Координаційним центром КМДА, який створено на виконання окремого доручення Київського міського голови Віталія Кличка.

«Також ми налагодили партнерські стосунки з такими ж штабами у Львові, Одесі, Житомирі та Харкові», – зазначає Ігор Ліскі.

У штаб входять визнані експерти з медицини, закупівель, антикризового менеджменту, логістики, взаємодії з громадами та лідери суспільної думки.

Розпочато збір коштів для придбання або виробництва засобів захисту: медичних масок, халатів, щитків, апаратів штучної вентиляції легень. Планується будівництво або розгортання шпиталю, здатного прийняти 10 тис. осіб. Про всі витрати зібраних грошей повідомлятимуть громадськості.

Особливу увагу приділено лікарям, які наразі перебувають між нами та вірусом: опікуватимуться їхнім розміщенням, харчуванням, транспортуванням на робочі місця, та забезпеченням фаховими ЗІЗ. Також координуються зусилля всіх небайдужих для допомоги людям поважного віку, малозабезпеченим і людям з обмеженими можливостями.

Також штаб має намір контролювати можновладців, щоб бюджетні кошти, які спрямовані на боротьбу з епідемією, йшли лише за призначенням.

«Ми закликаємо бізнес, владу та всіх небайдужих громадян підтримати наші зусилля, допомогти людям і запобігти розповсюдженню вірусу, – розповідає Максим Бахматов. – Штаб, як такий, не збирає гроші й не використовує бюджетні кошти, а лише координує дії щодо закупівель. І ми не йдемо шляхом «придбати аби придбати». Наші фахівці вивчають справжні потреби клінік в обладнанні, а лікарів – у засобах захисту і знаходять кошти на цільове придбання всього необхідного. Ми відзвітуємо за кожну гривню, яку дасте ви та зробимо так, щоб усі чиновники звітували за кожну бюджетну копійку. Долучайтеся до нас, долучайтеся до допомоги людям!»

Допомогти боротьбі з COVID-19 можна так:

  • Гроші для придбання медичних ЗІЗ київським лікарям – Українська Біржа Благодійності https://ubb.org.ua/ru/project/5970/.
  • Гроші для допомоги людям поважного віку, малозабезпеченим, людям з обмеженими можливостями – благодійна організації «Благодійний фонд «Майбутній Київ» (юридична адреса: 04050 м. Київ, вул. Мечникова 2). Ідентифікаційний код фонду – 39365432, розрахунковий рахунок у гривнях № UA 91 380805 000000 26005457559, АТ «Райффайзен Банк Аваль», м. Київ, МФО 380805.
  • Транші понад 300 тис. грн спрямують на закупівлю обладнання для клінік, розгортання шпиталю та інші проєкти, які потребують великих капіталовкладень.