Завод «Форест Технолоджі» відновили після ракетних обстрілів

03.11.2022

Лісопереробне підприємство у Житомирській області навесні потрапило під масований ракетний обстріл окупантів. Підприємство, яке переробляє близько 35 тисяч кубометрів лісу в рік, було повністю зупинено. Кожен цех на виробництві постраждав, а цех виробництва паливних пелет був знищений майже вщент.

Інвестори підприємства вклали понад 12 мільйонів гривень на відновлення виробництва. Профінансувавши ремонтні роботи власним коштом, власники заводу забезпечили роботою 120 працівників.

 «Розуміючи важливість підприємства для нашого регіону та для економіки країни, ми прийняли рішення вкласти власні кошти для відновлення заводу. Наважитися це зробити непросто, адже масштаб руйнування був величезним. Окрім часу на відновлення, потрібні були значні кошти та елементарні логістичні можливості для постачання. Війна це глобальне випробування. Я переконаний, що кожен мусить брати на себе відповідальність і давати гідний приклад», — зазначив Ігор Ліскі, мажоритарний інвестор заводу «Форест Технолоджі».

Через 5 місяців після влучання ракет у завод відновлено сушильний цех, котельню, цех розпилювання деревини та розпочата робота над ремонтом офісних приміщень та пелетного цеху. Серед іншого встановлено новий сушильний барабан, відремонтовані гранулятори, молоткові дробарки, шнек, конвеєри, металеві конструкції та бункери. 

Значна частина робіт проходила над відновленням метало-конструкцій, зокрема каркасів цехів та даху. Вся електрична проводка підприємства згоріла на потребувала заміни. Наразі оновлена система кабельно-провідникової продукції та управління електрощитових. Комплексний підхід щодо ремонтних робіт на підприємстві дозволяє прогнозувати повноцінний запуск заводу вже у першій декаді листопада.

Україна є лідером серед постачальників паливних гранул для провідних ринків світу. Саме українські пелети є важливим елементом у біоенергетиці. Зокрема, завод «Форест Тенолоджі» має потужності виготовлення понад 900 тонн пелет на місяць. Продукція підприємства сертифікована згідно з нормами EN+ (A1), що дозволяє її експорт. Саме тому повноцінна робота заводу створює основу для економічної незалежності регіону та країни.

Інформаційна довідка

Форест Технолоджі (Forest Technology) — український виробник і експортер пиломатеріалів, погонних виробів і паливних гранул із сосни. Виробничі процеси Форест Технолоджі сертифіковані компанією Eurocert. Підприємство належить до інвестиційного холдингу EFI Group.