EFI Group запускає конкурс бізнес-ідей для відновлення палацу Жевуських-Лянцкоронських

04.10.2023

Українська інвестиційна компанія EFI Group оголошує про старт конкурсу бізнес-ідей. Мета конкурсу – знайти найкращі, стратегічні та реалістичні бізнес-плани для максимально ефективного відновлення та використання пам’ятки архітектури – палацу Жевуських-Лянцкоронських в смт. Розділ Львівської області та його прилеглої паркової зони.  Ми шукаємо ідеї, які не лише відновлюють об’єкт, а й зроблять його живим центром економічної та культурної активності.

Відродження культурної спадщини

Палац Жевуських-Лянцкоронських – збудований у 1740 році у стилі французького ренесансу дідичем Роздолу Міхалом Жевуським і знаходиться у смт Розділ, Львівської області. Це не лише унікальна пам’ятка архітектури, будівля із багатовіковою історією, але й символ національної спадщини. Парк, що обіймає палац, є складовою природно-заповідного фонду України, підтверджуючи його екологічну значущість. Важливість відновлення історичної пам’ятки не полягає лише у реконструкції будівлі, але й у піклуванні про національну пам’ять.

Критерії вибору

Заявки на участь у конкурсі приймаються від фізичних та юридичних осіб, які прагнуть зберегти та відновити пам’ятки архітектури та мають якісний бізнес-план. Експертне журі, включаючи членів наглядової ради EFI Group, архітекторів, істориків та бізнес-експертів, буде оцінювати бізнес-плани за оригінальністю ідеї, стійкістю бізнес-моделі та внеском у збереження культурної спадщини.

Від ідеї до реалізації

До участі в конкурсі запрошуються найкращі українські бізнес-школи. Учасники можуть обрати один із трьох концептів: “Школа-пансіон англійського типу” (випускники якої отримають міжнародний сертифікат й зможуть вступати в найкращі виші світу), “Готельний комплекс” (що може призвести до збільшення загального туристичного потоку в Роздолі, що сприятиме розвитку інфраструктури та послуг й надасть можливість зануритися в атмосферу минулого та відчути його дух), “Реабілітаційний центр для військових” (який відповідатиме вимогам часу та потребам наших захисників) або запропонувати власний варіант. Ідея реалізації буде оцінюватися не лише за її креативність, а й за відповідність історичному контексту.

«Ми не обмежуємо креатив та творчу уяву учасників конкурсу, даючи можливість розробити і власний бізнес-план. Однак, наголошуємо, що палац – це витончений монумент історії, який потрібно зберегти. Ми надаємо можливість не тільки проявити підприємницьку майстерність, а й створити місце, що сприятиме інноваціям, бізнесу та формуванню та підтримці культурної ідентичності суспільства, дозволяючи пишатися українським минулим та традиціями», – наголосив Ігор Ліскі.

Строки та оголошення переможців

Заявки на участь у конкурсі приймаються до 30 листопада 2023 року через офіційний сайт EFI Group або пошту. Переможці конкурсу будуть оголошені 1 грудня 2023 року.

Нагадаємо, в червні 2023 року Фонд держмайна продав на приватизаційному аукціоні палац Жевуських-Лянцкоронських. Переможці конкурсу – EFI Group підписали договір про охорону культурної спадщини та збереження історичного вигляду пам’ятки.  

18 серпня 2023 року у селищі Розділ Стрийського району відбулося підписання меморандуму про співпрацю в реалізації проєкту відновлення палацу Жевуських та Лянцкоронських між EFI Group та органами місцевої влади – Львівською ОВА, Стрийською районною адміністрацією, Новороздільською міською радою, Роздільським старостатом.

З детальною інформацією щодо умов конкурсу можна ознайомитись в Положенні про конкурс (посилання).

Заявка

Положення