“Житомирський картонний комбінат” запросив в гості талановитого школяра-винахідника

06.07.2018

Секрети виготовлення паперу із макулатури та принципи роботи технологій, які використовує велике промислове виробництво продемонстрували молодому винахіднику із Закарпаття Валентину Фречку на “Житомирському картонному комбінаті”.

Технічний директор підприємства Олексій Ковтанюк показав юнакові повний цикл виробництва та провів екскурсію виробничими цехами. Валентин Фречка – школяр із Закарпаття, який винайшов технологію виготовлення паперу з опалого листя. Разом зі своєю науковою роботою юнак взяв участь у багатьох національних та закордонних конкурсах: здобув золоту нагороду та Гран-прі на Міжнародній учнівській олімпіаді з екології «Golden climate» та переміг на олімпіаді в США. Там він виборов золоту медаль Genius Olympiad 2018.

«Якщо порівняти виробництво, яке я бачив сьогодні, з виробництвом, яке пропоную я, то воно докорінно відрізняється, адже тут використовують макулатуру. А макулатура – це вже готова целюлоза. В моїй роботі є етапи отримання цієї целюлози, технологічна лінія. І безпосередньо як її вже модифікувати в папір різної щільності. Взагалі до цього проекту я дійшов близько півтора роки тому», – розповідає молодий винахідник Валентин Фречка.

На картонному комбінаті кажуть: готові підтримати молодого винахідника та допомогти йому реалізувати його науковий проект.

«Для нас дуже цікаві досвід і прагнення Валентина. У нас завжди є місце для таких кадрів, для професіоналів, для тих, хто шукає, для прогресивних молодих людей. Ми завжди відкриті, ми знаємо, що Валентин збирається організовувати старт-ап на базі своїх досліджень. Ми хочемо надати йому майданчик для подальших досліджень. Це буде корисно йому, це може бути корисно нам і це точно буде корисно країні. Тому завжди «ласкаво просимо», – розповів перший заступник генерального директора ЖКК Сергій Рудковський.