Lessons from business for cities — International Mayors Summit

29.09.2021

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Реформи в Україні набирають обертів, а головне – починають змінювати систему орієнтирів очільників громад, міст та областей. Керівники готові витися, щоб покращити інвестиційну привабливість власних регіонів. Така відкритість до діалогу дає можливість покращити ефективність комунікації між бізнесом та владою.

На Міжнародному саміті мерів 28 вересня відбулося декілька важливих дискусій на теми основних українських та глобальних трендів, принципи взаємодії, охорони здоров’я, інклюзії та залучення інвестицій.

Одним із важливих обговорень були поради від представників бізнесу щодо розвитку громад та способів залучення інвестицій.

Засновник та голова наглядової ради групи компаній «Ефективні інвестиції» Ігор Ліскі, президент корпорації «Біосфера» Андрій Здесенко, генеральний директор «Датагруп» Михайло Шелемба та керуючий партнер Baker Yilly в Україні Олександр Почкун дали кілька уроків бізнесу для міст.

 

Ігор Ліскі наголосив на важливості взаєморозуміння між бізнесом, громадою та владою. На його думку, мерам потрібно заглиблюватися в потреби інвесторів для реалізації проекту та сприяти розв’язанню проблем з підключенням до енергоресурсів.

«З бізнесом приходять не тільки податки — з бізнесом приходить життя, створюються нові екосистеми. Зараз є глобальна конкуренція не тільки в Україні, а й у світі. Мерам треба зрозуміти, що потребує бізнес, тому дайте сигнал, якщо розумієте. Якщо ні — будь ласка, питайте у підприємців», — пояснив голова наглядової ради EFI Group.

Та усвідомлюючи великий шлях навчання, який доведеться пройти українським мерам, Ігор Ліскі вже бачить зміни.

«Моє враження від спілкування з очільниками областей, з мерами сильно змінилося останнім часом. Ймовірно так відбувається завдяки реформі чи кадровим змінам, зовсім інші люди приходять. Останніми роками ситуація із готовністю залучати інвестицій докорінно змінилася. Та вже починається конкуренція за залучення інвесторів, тих хто буде будувати на їхній території. Починається  усвідомлення масштабу імпакт-інвестицій», — додав Ігор Ліскі.

За даними International Mayors Summit, учасники дискусійної панелі діляться власними бізнес-уроками.

Ростислав Вовк: «Ринок харчування для тварин катастрофічно малий, це тому що культура ставлення майже відсутня. Я закликаю міст до колаборації у цьому питанні. Все треба починати з просвітництва».

Михайло Шелемба: «Перший урок від бізнесу для мерів: обирайте фахову команду, яка братиме всю операційну роботу на себе. Це потрібно для того, щоб мер мав більше часу на думки про стратегію».

Олександр Почкун: «Будь-яке місто — це великий бізнес. Там багато активів, людей та територій. Перш ніж перейти до питання аудиту, треба зрозуміти, що є об’єктом аудиту. Міста мають перейняти у бізнесу практики планування і бюджетування. Бюджетування не у форматі витрачання бюджету, а те, яким чином мають формуватися доходи: що впливає на збільшення доходів, як управляти витратами міста».

Андрій Здесенко: «Дякую мерам, що доєдналися до саміту. Це показує ваш інтерес та бажання до змін. Це важче ніж вести бізнес. Дякую за вашу працю. Після пандемії набагато краще став діалог між владою та бізнесом. Бізнес – це те середовище, яке завжди готове підтримати, бо він стримує робочі місця. Ми завжди відкриті».

 

Організатором заходу є  перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund.